2 Niedziela Adwentu – 8 XII 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

2. Dziś, jak zawsze w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

3. Dzisiaj w godzinach 10.00 – 14.30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są, o zgłoszenie się do Aniołów – pomocników św. Mikołaja. Dzieci zapraszamy także na mikołajkowe zabawy i przedstawienie pt.: Królowa Śniegu wystawiane o godz. 10.10 i o godz. 12.10 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma.

4. Także dziś godz. 14.00 zapraszamy na koncert organowy w ramach festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista krakowskiego klasztoru Karmelitów Bosych, p. Tomasz Soczek. W programie znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha i improwizacje na temat pieśni adwentowych.

5. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o 6.30.

6. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii -13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Pomódlmy się za wszystkie ofiary stanu wojennego. Niech te wydarzenia będą zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

7. W sobotę, 14 grudnia, obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża.

8. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana w poniedziałek 16 grudnia, od godziny 9.00. (Prosimy o zorganizowanie dojazdu.)

9. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki Kartki świąteczne i szopki są do nabycia w księgarni „Karmelitana”. Jak również prasa katolicka. Dobra lektura niesie pomoc ku głębszemu przeżywaniu nadchodzących świąt.

10. W przyszłą niedzielę 15 XII rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

11. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.30.

12. W przyszłą niedzielę, 15 XII (III niedziela miesiąca), zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o 16:00.

13. Ostatniej niedzieli w ramach zbiórki na chorego Kacperka Ryło zebrano kwotę 6752,41 zł. Rodzice dziecka gorąco dziękują wszystkim ofiarodawcom.