Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019

1. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Po głównej Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

3. Zapraszamy dzisiaj jak i przez najbliższy tydzień o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

4. W sobotę, 30 listopada obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, męczennika, brata św. Piotra.  Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

5. Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, okresu radosnego i pobożnego oczekiwania oraz przygotowania na przyjście Pana Jezusa.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina.

9. W przyszłą niedzielę 1 grudnia przy klasztorze, na prośbę dyrekcji szkoły podstawowej w Czernej odbędzie się zbiórka do puszek, na chorego Kacpra Rylo z Zabierzowa. Chłopiec wymaga szybkiego i kosztownego leczenia, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby.


Błogosławieństwo Boże, które zaraz otrzymamy, jest umocnieniem, ale równocześnie i posłaniem abyśmy naśladowali Chrystusa Króla przez pokorną służbę bliźnim.