1 Niedziela Adwentu – 2 XII 2018

1. Adwentem rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Jest to czas, w którym człowiek wierzący przygotowuje się do obchodów świąt Bożego Narodzenia, ale także na przyjście Chrystusa przy końcu czasów (tzw. paruzja). Niech ten czas będzie dla nas czasem duchowego odrodzenia.

2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.30. Pierwszego dnia rorat dzieci dostaną planszę, na której będą przyklejać obrazki. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. Tematem przewodnim tegorocznych rorat będzie Duch św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek modlimy się w intencji powołań. W piątek składka na misje.

4. W sobotę 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ta tajemnica wiary mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Porządek Mszy św. jak w soboty.

5. Dzisiaj o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji pracowników i emerytów Kopalni Wapienia „Czatkowice”, a za dwa tygodnie 16 XII o godz. 11.00 Msza św. w intencji zmarłych pracowników naszej kopalni.

6. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”.

7. W najbliższe dwie niedziele tj. 9 i 16 grudnia rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

8. Dzisiaj w godzinach 10.00 – 14.30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są, o zgłoszenie się do Aniołów – pomocników św. Mikołaja. Dzieciom proponujemy również w udział w mini-zabawach mikołajkowych.


W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek 4 grudnia św. Barbarę, męczennicę,
  • we środę, 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa,
  • we czwartek, 7 grudnia św. Ambrożego, doktora Kościoła.