2 Niedziela Adwentu – 9 XII 2018

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o 6.30.

3. W piątek, 14 grudnia, obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża.

4. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana w poniedziałek 17 grudnia, od godziny 9.00. (Prosimy o zorganizowanie dojazdu).

5. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne.

6. Dzisiaj jak i w przyszłą niedzielę 16 XII grudnia rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, 16 XII (III niedziela miesiąca), zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16:00.

9. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Jana od krzyża.

10. Kartki świąteczne i szopki są do nabycia w księgarni „Karmelitana”. Jak również prasa katolicka. Dobra lektura niesie pomoc ku głębszemu przeżywaniu nadchodzących świąt.

11. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Geotydzie – grze terenowej wiodącej po szlakach i terenach należących obecnie i kiedyś do klasztoru w Czernej. Trasa wynosi ok. 12 km. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody. Szczegóły na naszej stronie internetowej.