Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 XI 2018

1. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Po głównej Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy dzisiaj jak i przez najbliższy tydzień o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

3. W piątek, 30 listopada obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, męczennika, brata św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

4. Zmiana tajemnic różańcowych Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 1 grudnia po Mszy św. o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

5. W najbliższą sobotę 1 grudnia rozpoczną się w naszym Sanktuarium czuwania modlitewne wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek Mszą św. o godz. 17.00. Zakończenie apelem maryjnym ok. 19.30. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.

6. Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, okresu radosnego i pobożnego oczekiwania oraz przygotowania na przyjście Pana Jezusa.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. W niedzielę 2 XII w naszym sanktuarium, w sali konferencyjnej, nad restauracją w godzinach 10.00 – 14.30 będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezent ich dzieciom proszeni są, w celu uzgodnienia szczegółów, o zgłoszenie się wcześniej do restauracji, lub w niedzielę do Aniołków – pomocników św. Mikołaja przy restauracji. Dzieciom proponujemy również w udział w mini-zabawach mikołajkowych. Szczegóły na plakacie w gablocie.