2 Niedziela Adwentu – 10 XII 2017

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o 6.30.

3. We czwartek, 14 grudnia, obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża.

4. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana we wtorek 19 grudnia, od godziny 9.00. (Prosimy o zorganizowanie dojazdu.)

5. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne.

6. Dzisiaj jak i w przyszłą niedzielę 17 XII grudnia rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

8. W przyszłą niedzielę, 17 XII (III niedziela miesiąca), zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16:00.

9. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Jana od krzyża.

10. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”. Jak również prasa katolicka. Dobra lektura niesie pomoc ku głębszemu przeżywaniu nadchodzących świąt.

11. W niedzielę 24 XII, tzn. w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Tego dnia spowiedź w sanktuarium będzie trwała jedynie do godziny 15:00.

12. W każdą sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 (w okresie letnim o godz. 18.00) zapraszamy rodziny z Czernej, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz.