12 Niedziela Zwykła – 23 VI 2019

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy suplikację Święty Boże,Święty Mocny… jako przebłaganie za profanacje Najświętszego Sakramentu, kościelnej liturgii, obrazu MB Częstochowskiej i ataków fizycznych na kapłanów.

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro 24 VI przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. W piątek 28 VI obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

6. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Grupy Biblijnej wszystkich, którzy pragną nauczyć się modlitwy Słowem Bożym. Rozważanie fragmentu biblijnego, osobista modlitwa podczas adoracji i dzielenie się Słowem Bożym to ramowy program spotkań, które odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczornej.


9. „Przy Maryi w mocy Ducha św” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

Program uroczystości:

7-15 lipca – Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel

Noc z 15 na16 lipca – Noc czuwania

16 lipca, Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel

W sobotę, 20 lipca, XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

W niedzielę, 21 lipca, Uroczystość odpustowa św. Eliasza Proroka

Mieszkańców Czernej i wszystkich przybywających do naszego sanktuarium z radością zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.


10. W dniach 25-38 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: “Obudzić miłość”. W programie m. in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie Grzegorz Polakiewicz – świecki wędrowny ewangelizator.