Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 VI 2019

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Z pokorą pochylamy się nad tą największa tajemnicą naszej wiary.

2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 12.00 na występ i paradę orkiestry wojskowej z Białorusi, która wystąpi na placu kościelnym.

4. We środę 19 VI zakończenie roku szkolnego. Dzieci, nauczycieli i rodziców szkoły podstawowej w Czernej zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00.

5. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych niedzielny. Msza św. z godz. 13.00 z racji procesji rozpocznie się o 13.30. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 11.00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji: dzieci, dzieci pierwszo-komunijnych w białych strojach, służbę liturgiczną, wspólnoty, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę. Restauracja i księgarnia w tym dniu będą nieczynne.

6. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13:00.

10. Zachęcamy do pogłębienia wiadomości religijnych poprzez prasę katolicką, którą można nabyć w naszej przyklasztornej księgarni.

11. Zapraszamy na weekendową imprezę (22/23 czerwiec) Jeden + Jeden: Czerna – Trek 2019. Jest ona przeznaczona dla osób samotnych, które chcą kogoś poznać, zawrzeć sakrament małżeństwa i założyć chrześcijańską rodzinę pełną miłości. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych drogich ojców prosząc dla żywych o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o życie wieczne.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski – zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

21 VI – św. Alojzy Gonzaga, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.