3 Niedziela Adwentu – 17 XII 2017

1. Nadchodzący tydzień jest już ostatnim tygodniem okresu Adwentu. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, aby umożliwić skorzystanie z niej tym, którzy z ważnych przyczyn nie mogli przystąpić wcześniej. W sanktuarium posługa spowiedzi sprawowana jest w godzinach: od 6:30 do 18:00. W Wigilię – jedynie do godziny 15:00.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00

3. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.30.

4. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”. Również w księgarni do nabycia nowy numer Głosu Karmelu i prasa katolicka.

5. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana we wtorek 19 grudnia od godziny 9.00 (prosimy o zorganizowanie dojazdu).

6. Rada Rodziców ze szkoły w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. W najbliższą niedzielę przypada już Wigilia Bożego Narodzenia (24-ty grudnia), jest to zarazem IV-ta Niedziela Adwentu. Po południu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00, a także Nieszporów. Przeżyjmy godnie wieczór wigilijny łamiąc się opłatkiem, modląc się wspólnie (także za bliskich zmarłych), słuchając Bożego Słowa i śpiewając kolędy. Zgodnie z polską tradycją zachowajmy post i wstrzemięźliwość od alkoholu. Twórzmy wspólnotę miłości, zwłaszcza w naszych rodzinach. O północy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta – Pasterka w intencji mieszkańców Czernej oraz przyjaciół i dobroczyńców klasztoru.

8. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25-go grudnia) Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie spowiedzi św.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. Tam też zapraszamy w każdą niedzielę na godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. W każdą sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziny z Czernej, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz.

11. Po świętach rozpocznie się w Czernej wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Porządek wizyty duszpasterskiej podany przez ks. proboszcza jest następujący:

  • 27 grudnia –Wzgórze od Państwa Ciombor do Państwa Mosurek

  • 28 grudnia – Wzgórze od Państwa Smółka, domy pod N. Górą

  • 29 grudnia – Skała, od Państwa Gleń, Zakopane, do młyna

  • 30 grudnia – Buczyna, domy pod klasztorem

    Wizyta duszpasterska rozpoczyna się od godz. 9.00. Dzieci i młodzież ksiądz proboszcz prosi o przygotowanie zeszytów z lekcji religii.