3 Niedziela Adwentu – 15 XII 2019

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez sakrament pokuty. W naszym sanktuarium jest on sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00. Od piątku spowiadamy cały dzień bez przerwy. W Wigilię Bożego narodzenia spowiadamy tylko do 13.30.

3. W najbliższy wtorek przypadają urodziny papieża Franciszka. W  osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

4. Przeżywamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. roratnej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

6. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.30.

7. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”.

8. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana jutro w poniedziałek 16 grudnia od godziny 9.00 (prosimy o zorganizowanie dojazdu).

9. Rada Rodziców ze szkoły w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

10. Msza św. w intencji zmarłych pracowników Kopalni Wapienia Czatkowice będzie sprawowana dzisiaj o godz. 11.00.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.