3 Niedziela Adwentu – 16 XII 2018

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela – Gaudete – dzień radości radości, że Pan jest już blisko. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty. W naszym sanktuarium jest on sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00. Od piątku spowiadamy cały dzień bez przerwy. W Wigilię Bożego narodzenia spowiadamy tylko do 13.30.

2. Przeżywamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. roratnej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

4. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.30.

5. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”.

6. Prosimy o zgłaszanie na furcie adresów chorych z Czernej, którzy pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię świętą. Posługa ta będzie udzielana jutro w poniedziałek 17 grudnia od godziny 9.00 (prosimy o zorganizowanie dojazdu).

7. Rada Rodziców ze szkoły w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

8. Msza św. w intencji zmarłych pracowników Kopalni Wapienia Czatkowice będzie sprawowana dzisiaj o godz. 11.00.

9. Zapraszamy w każdą niedzielę do kaplicy św. Jana od Krzyża na godz. 15.00 na wspólna koronkę do Miłosierdzia Bożego.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego płytka z najpiękniejszymi polskimi kolędami. A w Małym Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o małych, przyszłych królowych istniejących do dziś dworów królewskich w Europie, a także artykuł o męczennikach – trapistach z Algierii znanych z filmu „Ludzie Boga”. Do nabycia jest także nowy numer Głosu Karmelu.