2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 I 2020

1. Jutro w poniedziałek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta należy do tak zwanych świąt nakaza­ Zobowiązuje nas więc do udziału w Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań.

2. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

3. Także jutro po Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się Jasełka Bożonarodzeniowe w sali św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy.

4. Sołtys wsi Czerna wraz ze Stowarzyszeniem Społecznym, KGW, OSP, Szkołą Podstawową  oraz Radą Rodziców mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Czernej i domów spod Nowej Góry na Opłatek który odbędzie się w jutro 6 stycznia o godzinie 15.00  w remizie OSP Czerna.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. O godz. 15.00 w każdą niedzielę w tej kaplicy odmawiamy koronkę do miłosierdzia Bożego.

7. W niedzielę, 19 stycznia, z okazji kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego do naszego sanktuarium przybędzie już po raz 37-ty Pielgrzymka Ludzi Pracy z Nowej Huty. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00. Na placu przed kościołem będzie można także zobaczyć inscenizację kucia powstańczych kos.