Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 I 2020

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w litur­gii rozpoczyna się tak zwany Okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne na godzinę 16.00. Po nabożeństwie spotkanie opłatkowe Bractwa szkaplerznego.

3. W piątek, 17 stycznia obchodzimy w Polsce, po raz kolejny, Dzień Judaizmu. Jest on jedną z dróg wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

4. Także 17 I – obchodzimy wspomnienie św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, pustelnika, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista relacja z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego (22 stycznia 1863 r.) do naszego sanktuarium przybędzie już po raz 37- ty Pielgrzymka Ludzi Pracy z Nowej Huty. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00. Nie będzie w tym dniu jak wcześniej zapowiadano kucia powstańczych kos. Ta inscenizacja z powodów technicznych odbędzie się w niedzielę 2 lutego w godzinach południowych w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej p. Jacka Włodarczyka z Żurady. Wydarzeniu będzie także towarzyszyła wystawa kowalstwa artystycznego p. Jacka.

7. Także w niedzielę 19 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Turobińskiej. Ta kapela to grupa śpiewających i grających dzieci z miejscowości Turobin koło Biłgoraja na Lubelszczyźnie. Zespół zagra też na Mszy św. wieczornej.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

10. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jan od Krzyża przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.