Niedziela Świętej Rodziny – 29 XII 2019

1. Dzisiejsze święto Świętej Rodziny jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny uczmy się od Jezusa, Maryi i Józefa sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. Pojutrze we wtorek 31 XII ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta z nabożeństwem dziękczynno–przebłagalnym. Podziękujemy Dobremu Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i grzechy. O godzinie 23:00 rozpoczniemy adorację Jezusa Eucharystycznego, a o północy będzie uroczysta Msza święta na powitanie roku 2020.

3. We środę – Nowy Rok. W liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakaza­nych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii.

4. W Nowy Rok Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej z nich będzie błogosławieństwo dzieci. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 składka na misje.

6. W sobotę, 4 stycznia w naszym sanktuarium odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 19.30. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

7. W poniedziałek 6 I 2020 r. wszyscy mieszkańcy Czernej i mieszkańcy domów pod Nową Górą, są zaproszeni na opłatek wiejski do remizy OSP na godz. 15.00 organizowany przez panią sołtys i organizacje społeczne wsi Czerna. Zapraszamy w ten dzień także na jasełka do sali św. Rodziny po Mszy św. o godz. 11.00.