2 Niedziela Zwykła – 19 I 2020

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Uchodźcy i Emigranta.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Po nabożeństwie spotkanie opłatkowe Bractwa Szkaplerznego.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Turobińskiej. Ta kapela to grupa śpiewających i grających dzieci z miejscowości Turobin koło Biłgoraja na Lubelszczyźnie. Zespół zagra też na Mszy św. wieczornej.

4. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.

5. We wtorek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast 22 stycznia przypada  Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków: żywym, aby Pan Bóg błogosławił, a zmarłych, żeby przyjął do swojej chwały.

6. W najbliższą środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

8. W przyszłą niedzielę 26 I po Mszy św. o godz. 9.00 Diakonia muzyczna Mariam i schola Karmelki zapraszają serdecznie na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 1 lutego zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy apelem maryjny około godziny 19.30. Szczegóły na plakacie.

10. Stowarzyszenie Ziemi Krzeszowickiej zaprasza do naszego klasztoru na rekonstrukcję kucia powstańczych kos, którą zrealizuje p. Jacek Włodarczyk mistrz kowalstwa artystycznego wraz z przyjaciółmi. Inscenizacja będzie miała miejsce 2 lutego 2020 r. po Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Ponadto imprezie będzie towarzyszył wykład na Sali Konferencyjnej p. Franciszka Rozmusa na temat walk powstańczych na terenie Małopolski. Rekonstrukcji będzie towarzyszyć wystawa prac o tematyce patriotycznej i sakralnej. Całość objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa małopolskiego p. Łukasza Smółka.

11. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.


W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek 21 stycznia św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku;
  • W piątek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;