3 Niedziela Zwykła – 26 I 2020

1. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Przed Mszą można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 17.00. Zakończy się Apelem maryjnym o godz. 19.30.00. Szczegółowe informacje są podane na plakacie.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego po Mszy św. o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała.

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesione przez nas świece i poświęcone w czasie Mszy św. mają przypominać, że Chrystus Światłość świata nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia.

7. Z inicjatywy bł. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 Diakonia muzyczna Mariam i schola Karmelki zapraszają serdecznie na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

9. Stowarzyszenie Ziemi Krzeszowickiej zaprasza do naszego klasztoru na rekonstrukcję kucia powstańczych kos, którą zrealizuje p. Jacek Włodarczyk mistrz kowalstwa artystycznego wraz z przyjaciółmi. Inscenizacja będzie miała miejsce 2 lutego 2020 r. po Mszy św. o godz. 11.00. Komentarz wygłosi p. Leszek Sybila kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Po inscenizacji będziemy mogli posłuchać wykładu na Sali Konferencyjnej p. Franciszka Rozmusa na temat walk powstańczych na terenie Małopolski. Rekonstrukcji będzie towarzyszyć wystawa prac kowalskich o tematyce patriotycznej i sakralnej, a także wystawa broni z czasów powstania przygotowana przez Koło Historyczne Trzebińskiego Centrum Kultury Całość objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa małopolskiego p. Łukasza Smółka.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek 27 stycznia – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), biskup,
  • we wtorek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa,
  • w piątek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, wielki wychowawca i apostoł młodzieży.