Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 I 2019

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne na godzinę 16.00.

3. W środę, 16 stycznia, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. „Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci św. Józefa, wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wielkie dobra może On wyjednać nam u Boga” – pisała św. Teresa od Jezusa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi.

4. W czwartek, 17 stycznia obchodzimy w Polsce, po raz kolejny, Dzień Judaizmu. Jest on jedną z dróg wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

5. Także w czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

6. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

7. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, z okazji kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego do naszego sanktuarium przybędzie już po raz 36- ty Pielgrzymka Ludzi Pracy z Nowej Huty. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

10. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jan od Krzyża przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.