22 Niedziela Zwykła – 1 IX 2019

1. W dzisiejszą niedzielę 1 września wspominamy wybuch II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

4. Zapraszamy również na koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana od Krzyża.

5. Jutro, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców naszej szkoły podstawowej w Czernej. Inauguracja w szkole o godz. 10.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, w którym modlimy się w szczególny sposób o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, pierwszy piątek, gdzie składka jest przeznaczona na misje oraz pierwsza sobota miesiąca. W 1 sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy św. Rafała.

7. W niedzielę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. W piątek 6 września Animatorzy Trzeźwości zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych środków. Msza św. o godz. 17.00 w naszym kościele, a po niej droga krzyżowa na wzgórzu.

11. Zapraszamy na apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej codziennie o godz. 20.00, aż do końca września.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest ona dostępna w naszej księgarni.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii szlakiem naszych świętych karmelitańskich. W programie także Fatima, Lourdes, Montserrat. Termin pielgrzymki 11 – 24 października 2019. Koszt 3.500 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

14. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Pragi do Praskiego Dzieciątka Jezus, w dniach 9/10/11 listopada 2019 r. W programie m. in.: Góra św. Anny, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Hradczany, Złota Uliczka, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka, Zamek Książ. Koszt pielgrzymki – 580 zł. Zapisy również na furcie klasztornej.

15. Przed kościołem trwa kwesta dla Wojciecha Godynia – człona OSP Miękinia, który w wyniku pożaru stracił dach swojego domu. Gorąco prosimy o ofiarność.