23 Niedziela Zwykła – 8 IX 2019

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół, przebywających na emigracji.

3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

4. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

5. W piątek 13 IX wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa wielkiego obrońcy wiary i wspaniałego kaznodzieję.

6. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chlubimy się krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa. W nim jest nasze zbawienie, życie i zmartwychwstanie. Zapraszamy na Drogę Krzyżową na wzgórzu o godz. 17.00 oraz na Mszę św. z kazaniem o 18.00. W tym dniu po każdej Mszy św. uczcimy przez ucałowanie relikwie Krzyża Świętego.

7. Z radością informujemy, iż w najbliższy piątek 13 IX – 5 postulantów przyjmie habit zakonny. Natomiast w sobotę 14 IX na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 nasi nowicjusze złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

9. Za tydzień zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

10. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Pragi do Praskiego Dzieciątka Jezus, w dniach 9/10/11 listopada 2019 r. W programie m. in.: Góra św. Anny, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Hradczany, Złota Uliczka, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka, Zamek Książ. Koszt pielgrzymki – 580 zł. Zapisy również na furcie klasztornej.

11. Państwo Wojciech i Agata Godyń, dziękują serdecznie wszystkim za udzielone wsparcie finansowe, okazaną życzliwość i modlitwę w tym trudnym dla nich czasie po pożarze domu. W intencji wszystkich dobrodziejów jako podziękowanie zostanie odprawiona Msza św. dnia 19 listopada o godz. 17.00.