24 Niedziela zwykła – 15 IX 2019

Jezus

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Jest ona dostępna w naszej księgarni.

2. Dziś w księgarni nowy numer Głosu Karmelu. Tematem jest walka duchowa, którą wymownie przedstawia obraz walczącego ze smokiem Archanioła Michała na okładce numeru. Znani autorzy karmelitańscy piszą, jak wewnętrzne przeciwstawiać się złu, grzechowi, zachciankom własnego ego i wprowadzać pokój najpierw we własne serce, a potem do rodzin i wspólnot. W nowym numerze poświęcamy również wiele uwagi na lokalne wydarzenia z życia naszych wspólnot karmelitańskich, rozsianych po całym świecie. Zapraszamy do lektury.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

4. We wtorek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 18 IX św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

  • 20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

  • 21 IX św. Mateusz Ewangelista i Apostoł


5. W sobotę 21 września obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

6. Już dziś informujemy, że od 1 października przejdziemy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian. W październiku Apel maryjny będzie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Pragi do Praskiego Dzieciątka Jezus, w dniach 9/10/11 listopada 2019 r. W programie pielgrzymki m. in.: Góra św. Anny, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Hradczany, Złota Uliczka, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka, Zamek Książ. Koszt pielgrzymki – 580 zł. Zapisy również na furcie klasztornej.

8. Dziś przed naszym kościołem trwa kiermasz książek i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na działalność naszego duszpasterza powołań. Zwracamy szczególną uwagę na ikonę Matki Bożej Czerneńskiej, która została ręcznie wykonana przez naszych braci nowicjuszy oraz na różańce ręcznie plecione przez duszpasterza powołań, a szczególnie na tzw. różańce małżeńskie. Więcej informacji mogą udzielić bracia nowicjusze, którzy czuwają przy namiocie.

9. P. Łukasz Smółka – Wicemarszałek województwa zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku, który odbędzie się 22 września na Rynku w Krzeszowicach. Rozpoczęcie o godzinie 13.00. Możemy spodziewać się kulinarnej i rodzinnej atmosfery oraz wielu atrakcji. W programie m. in. pokazy i warsztaty gotowania, które poprowadzi znany kucharz oraz  lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, a także degustacje,  strefa dla dzieci. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli także zrobić zakupy na stoiskach małopolskich producentów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.malopolska.pl