28 Niedziela Zwykła – 14 X 2018

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

2. Dzisiaj także obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

3. Również dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Msza św. w intencji nauczycieli w naszym klasztorze w poniedziałek 15 X o godz. 9.00. Zapraszamy na nią dzieci i rodziców.

4. Jutro 15 X w naszym zakonie uroczystość św. Teresy od Jezusa – reformatorki i fundatorki naszego zakonu. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 17.00.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawianym w naszym sanktuarium w niedziele i w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w nich wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci.

6. Zapraszamy za tydzień o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00, jeszcze do końca października.

9. We czwartek, 18 X, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. A sobotę 20 X, św. Jana Kantego kapłan, profesora Akademii Krakowskiej, człowieka żywej wiary i głębokiej pobożności.

10. Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego, które odbędą się za tydzień w sobotę 20 X 2018 r. Temat warsztatów to „Życie ponad wstydem”. W programie Msza św., spotkania warsztatowe, konferencja, adoracja Najświętszego Sakr., posiłek. Koszt 70 zł. Początek godz. 9.00. Szczegóły na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła.

11. Przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.


zernej będą prowadzić sprzedaż zniczy w niedzielę 20 i 27 października. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.