4 Niedziela Adwentu – 22 XII 2019

1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu. Przygotujmy się duchowo do nadchodzących świąt. W naszym sanktuarium spowiedź św. dzisiaj i jutro bez przerwy do godz. 6.30. do godz. 18.00. W wigilię spowiadamy tylko do 13.30.

2. Zakończenie Mszy św. roratnich dla dzieci odbędzie się w poniedziałek 23 grudnia o godz. 17.00. Dzieci uczęszczające na roraty, które przyniosą plansze z obrazkami otrzymają nagrody. Natomiast zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus we worek (Wigilię) 24 grudnia o godzinie 6.30.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

4. We wtorek o północy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta – Pasterka w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.


Uroczyste obchody tego tygodnia:

° 25-go grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego; nieczynna będzie furta klasztorna;

° 26-go grudnia, środą – święto św. Szczepana –  Msze – jak w niedziele. Tego dnia ofiary składamy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;

° 27-go grudnia, czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

° 28-go grudnia, piątek – święto śś. Młodzianków – to dzień szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone;

° 29-go grudnia, niedziela – święto św. Rodziny. W tym dniu błogosławimy w naszym sanktuarium rodziny.


Po świętach rozpocznie się w Czernej wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Porządek wizyty duszpasterskiej podany przez ks. proboszcza jest następujący:

27 grudnia – piątek – Wzgórze – od Państwa Ciombor do Państwa Mosurek

28 grudniasobota – Wzgórze – od Państwa Smółka, domy pod Nową Górą

30 grudniaponiedziałek – od Państwa Gleń, Zakopane do młyna

3 stycznia – piątek – Buczyna, domy pod klasztorem

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się od godz. 9.00. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii.


5. W Wigilię Bożego narodzenia, w Boże Narodzenie i święto św. Szczepana, oraz w Nowy Rok restauracja i księgarnia będą nieczynne.

6. Na furcie można jeszcze nabyć świece Caritasu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki wigilijne.

7. Schola „Karmelki” zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie przy żłóbku Bożego Dzieciątka, 26 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00. To okazja do wspólnego śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek, a dla młodzieży do zaprezentowania swoich talentów.