4 Niedziela Adwentu – 23 XII 2018

1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu. Po południu nie będzie nieszporów. Przygotujmy się duchowo do nadchodzących świąt. W naszym sanktuarium spowiedź św. dzisiaj bez przerwy do godz. 6.30. do godz. 18.00.

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00. Spowiedź będzie do godziny 13:30. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bli­skich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zba­wiciela świata łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

3. Jutro o północy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta – Pasterka w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

4. Uroczyste obchody tego tygodnia:

° 25-go grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego; nieczynna będzie furta klasztorna;

° 26-go grudnia, środą – święto św. Szczepana – Msze święte – jak w niedziele. Tego dnia ofiary składamy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;

° 27-go grudnia, czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

° 28-go grudnia, piątek – święto śś. Młodzianków – to dzień szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone;

° 30-go grudnia, niedziela – święto św. Rodziny. W tym dniu błogosławimy w naszym sanktuarium rodziny.

5. Zakończenie roku kalendarzowego w poniedziałek za tydzień. O godz. 17:00 będzie sprawowana Msza święta z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku; o godzinie 23:00 rozpoczniemy adorację Jezusa Eucharystycznego, a o północy będzie uroczysta Msza święta na powitanie roku 2019-go.

6. Po świętach rozpocznie się w Czernej wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Porządek wizyty duszpasterskiej podany przez ks. proboszcza jest następujący:

  • 27 grudnia – czwartek – Od Czatkowic do szkoły

  • 28 grudnia – piątek – Od szkoły, od państwa. Cupiał do p. Kozera

  • 29 grudnia – sobota – Od p. Godyń do pani Ostachowskiej

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się od godz. 9.00. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii.

7. W niedzielę 6 I 2019 r. organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Czernej na opłatek wiejski do remizy OSP na godz. 15.00.

8. W Boże Narodzenie i święto św. Szczepana, oraz w Nowy Rok restauracja i księgarnia będą nieczynne.

9. Na furcie można jeszcze nabyć świece Caritasu Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki wigilijne.