Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 IV 2020

1. Zgodnie z rozporządzeniem od kilku dni aż do odwołania mamy obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos także w miejscach kultu. Dlatego prosimy, by dostosować się do tego nakazu w naszej świątyni i całego terenu sanktuarium.

2. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

3. Zachęcamy do odmówienia dzisiaj w swoich domach Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

4. Przypominamy, że od Niedzieli Wielkanocnej wprowadzony został letni porządek nabożeństw. Msza święta wieczorna w dni powszednie jest sprawowana o godz. 18.00, a w niedziele bez zmian.

5. W czwartek 23 kwietnia będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. W sobotę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty.

7. Przyszła niedziela – trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

8. Sakrament pokuty i pojednania w naszym sanktuarium jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 – 18.00 z przerwa w dni powszednie w godzinach: 12.00-15.00, a w niedzielę w godzinach: 14.00-16.00.

9. Od jutra w kościołach może przebywać większa ilość osób. Dokładnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W związku z tym w naszym kościele może przebywać 15 osób rozrzuconych po całej przestrzeni świątyni. 5 osób w kaplicy św. Rafała, 2 w kaplicy św. Jana i kilka na korytarzu. Na zewnątrz może przebywać 50 osób pamiętając, że należy zachować dystansu 2 metrów. Kapłan przyjdzie tam z komunią, nie potrzeba tłoczyć się wewnątrz. Oczywiście tak w kościele jak i poza nim w wszyscy muszą posiadać maseczki zakrywające usta i nos.

10. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 w okresie letnim, zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.