4 Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019

1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania.  Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

2. Dzisiaj o godz. 9.00 przeżywać będziemy (przeżywaliśmy) Mszę św. prymicyjną o. Marcina – członka naszej wspólnoty zakonnej.

3. Dzisiaj także o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły podstawowej w Czernej.

4. Dzisiaj po każdej Mszy św. strażacy z naszej czernieńskiej jednostki OSP będą zbierać datki na doposażenie samochodu pożarniczego.

5. Za tydzień, w niedzielę 19 V do udziału we Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci o godz.

6. Także za tydzień zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Wszystkich, którzy chcą umacniać swoja wiarę i dzielić się Słowem bożym zapraszamy do uczestniczenia w modlitewnych spotkaniach wokół Słowa Bożego w każdą środę po Mszy św wieczornej. W programie: wprowadzenie do medytacji, modlitwa przed Najśw. Sakr. Dzielenie słowem Bożym.

10. W niedzielę 26 V 2019 r. odbędzie się w naszym sanktuarium koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w wykonaniu chórów z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 10 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. polową o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu chóralnego.


W tym tygodniu wspominamy:

* 14 V – św. Macieja – ucznia Pana Jezusa, wybrany przez Niego do grona Apostołów

* 16 V – św. Andrzeja Bobolę – (1591-1657), polskiego jezuitę, misjonarza wśród prawosławnych, zamęczonego przez kozaków – patrona Polski.