Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 II 2020

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Przyniesione i poświęcone świece mają przypominać, że Chrystus Światłość świata nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy bł. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania.

3. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

4. Stowarzyszenie Ziemi Krzeszowickiej zaprasza dziś do naszego klasztoru na rekonstrukcję kucia powstańczych kos, którą zrealizuje p. Jacek Włodarczyk mistrz kowalstwa artystycznego wraz z przyjaciółmi. Inscenizacja będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 11.00. Komentarz wygłosi p. Leszek Sybila kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Po inscenizacji będziemy mogli posłuchać wykładu na Sali Konferencyjnej p. Franciszka Rozmusa na temat walk powstańczych na terenie Małopolski. Rekonstrukcji towarzyszy wystawa prac kowalskich o tematyce patriotycznej i sakralnej, a także wystawa broni z czasów powstania przygotowana przez Koło Historyczne Trzebińskiego Centrum Kultury w korytarzu w kruchcie kościoła. Całość objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa małopolskiego p. Łukasza Smółka.

5. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek modlimy się o powołania. W piątek składka na misje.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica,
  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Za tydzień na każdej Mszy św. słowo Boże głosi Rafał Myszkowski – przeor klasztoru karmelitów bosych na Ukrainie. O. Rafał opowie nam o sytuacji za naszą wschodnia granicą i będzie prosił o wsparcie dzieł karmelitańskich w Berdyczowie.