31 Niedziela Zwykła – 4 XI 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.20 na różaniec za zmarłych.

2. We czwartek 8 listopada wspominamy św. Elżbietę od Trójcy Świętej, karmelitankę bosą z Francji, która poprzez drogę swego życia jasno ukazuje wspólnocie wierzących prawdę, że „Trójca Święta zamieszkuje duszę ludzką”.

3. W piątek 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

4. W niedzielę za tydzień 11 listopada, przypada 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – Narodowe Święto Niepodległości. W ten dzień episkopat Polski kieruje do nas swoje pasterskie słowo.

5. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

6. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze święte o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion w niedziele i w tygodniu o godz. 16.20. Kartki odczytywane są także w niedzielę przed każdą Eucharystią.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.20 w listopadzie.

8. Koronka do Bożego miłosierdzia w każda niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana od Krzyża przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

9. Księgarnia Karmelitana z powodu inwentaryzacji będzie nieczynna od jutra do 11 listopada. Prasa katolicka, przewodniki i szkaplerze można nabyć przy furcie klasztornej.

10. Zapraszamy do naszego karmelitańskiego kina w Domu Pielgrzyma w każdą niedzielę o godz. 10.15 i 15.00. W tą niedzielę 4 XI o godz. 10.15 będzie wyświetlany film pt:. „Największy z cudów”, a o godz. 15.00 projekcja filmu pt.: “Zakazany Bóg„. Za tydzień w niedzielę 11. XI o godz. 10.15 zostanie wyświetlony film pt:. „Tajemnica Zielonego Królestwa”, a o godz. 15.00 film pt.: „Czy naprawdę wierzysz”. Ofiara dobrowolna. Szczegóły i repertuar na stronie facebookowej Domu Pielgrzyma.

11. Zakończyliśmy już peregrynacje feretronu z kopią obrazu MB Szkaplerznej po naszej parafii. W związku z tym, iż wiele osób spoza parafii pragnie również przyjąć feretron informujemy, iż jest taka możliwość. Zgłoszenia na furcie klasztornej.