32 Niedziela Zwykła – 11 XI 2018

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Z tej okazji Episkopat Polski kieruje do nas swoje pasterskie słowo.

2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

3. Zapraszamy dziś o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

4. We środę, 14 listopada, w Karmelu przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, zaś we czwartek 15 listopada – wspomnienie Wszystkich Zmarłych naszego zakonu.

4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, wspominamy w Czernej św. Rafała Kalinowskiego. Uroczysta Msza św. z udziałem pielgrzymki Sybiraków o godz. 11.00. Wspomnienie poprzedzi triduum. Od czwartku 15 XI do soboty 17 XI zapraszamy codziennie na godz. 17.00 na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia triduum. Po Mszy św. w te dni apel maryjny i zasłonięcie obrazu MB Szkaplerznej.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

6. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze święte o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion codziennie o godz. 16.20.

7. Zakończyliśmy już peregrynacje feretronu z kopią obrazu MB Szkaplerznej po naszej parafii. W związku z tym, iż wiele osób spoza parafii pragnie również przyjąć feretron informujemy, iż jest taka możliwość. Zgłoszenia na furcie klasztornej.

8. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz książek oraz dewocjonaliów. Kiermasz będzie działał na stoisku przed furtą od godz. 7:30 do 14:30. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy działający przy naszym klasztorze. Ofiara za wszystkie artykuły jest dobrowolna. Zapraszamy do wsparcia dzieła. 


W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY:

* 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

* 13 XI – św. Benedykta Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza – pierwsi polscy męczennicy

* 16 XI Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.

* 17 XI – św. Elżbietę Węgierską (1207-1231), zakonnicę, a najpierw żonę Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu.