32 Niedziela Zwykła – 10 XI 2019

1. Jutro obchodzimy rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Niech ona skłania nas do wyrażenia dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy w intencji naszego narodu. Msza św. naszym kościele w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 11. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

3. Zapraszamy dziś o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

4. We czwartek – 14 listopada, przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, zaś w piątek 15 listopada – wspomnienie Wszystkich Zmarłych naszego zakonu.

5. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, wspominamy w Czernej św. Rafała Kalinowskiego. Uroczysta Msza św. z udziałem pielgrzymki Sybiraków o godz. 11.00. Wspomnienie poprzedzi triduum. Od czwartku 14 XI do soboty 16 XI zapraszamy codziennie na godz. 17.00 na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia triduum. Po Mszy św. w te dni apel maryjny i zasłonięcie obrazu MB Szkaplerznej.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

7. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze święte o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion codziennie o godz. 16.20.

8. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina.


Ogłoszenia proboszcza parafii Nowa Góra:

Na zakup terenu pod nową część cmentarza zebrano do puszki 1 XI – 9.325 zł. Wszystkim ofiarodawcom, także spoza parafii, składamy  serdeczne Bóg zapłać.

Za wywóz śmieci od 15 listopada zapłaciliśmy 10 tys. zł, do 15 listopada mamy zapłacić 5 tyś. zł i do końca listopada prawdopodobnie następne 5 tys. zł.


W tym tygodniu wspominamy

  • 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup, który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego. Odpust w parafii Krzeszowice,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – św. Benedykta Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza – pierwsi polscy męczennicy,
  • 16 XI  Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.