33 Niedziela Zwykła – 17 XI 2019

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

2. Gościmy dzisiaj w naszym sanktuarium na Mszy św. o godz. 11.00 pielgrzymkę Sybiraków, a o godz. 14.00 pielgrzymkę strażaków.

3. We środę, 20 listopada wspominamy w liturgii św. Rafała Kalinowskiego. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 17.00.

4. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Celem muzyki sakralnej jest „chwała Boża i uświęcenie wiernych”, nie jest ona zatem „dodatkiem do liturgii czy jej upiększeniem, ale sama jest liturgią – powiedział jeden z papieży.

5. Trwa listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. W ich intencji są odprawiane Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec o godz. 16.20.

6. Msza św. w intencji pielgrzymów pielgrzymki do Pragi odbędzie się 26 grudnia w drugi dzień świąt Bożego narodzenia o godz. 11.00.

7. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem.

8. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina.

9. W ramach III Światowego Dnia Ubogich odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia organizowane przez Archidiecezję Krakowską. Pierwszym z nich będzie Namiot Spotkań na Małym Rynku, działający od 14 do 17 listopada, od godz. 9.00 do 19.00. Będzie to całodzienne miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi. Drugim wydarzeniem będą rekolekcje w bazylice Mariackiej,  które każdego dnia podczas Mszy o godz. 18.30 wygłosi o. Wawrzyniec Jaworski OFM. Trzecim wydarzeniem będzie Modlitewne Jerycho, czyli modlitewne zaplecze podejmowanych inicjatyw w ramach ŚDU. Od 13 do 16 listopada w kościele św. Barbary trwać więc będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc

* 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

* 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.