33 Niedziela Zwykła – 18 XI 2018

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

2. Gościmy dzisiaj w naszym sanktuarium na Mszy św. o godz. 11.00 pielgrzymkę Sybiraków.

3. We wtorek, 20 listopada wspominamy w liturgii św. Rafała Kalinowskiego. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 17.00.

4. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Celem muzyki sakralnej jest „chwała Boża i uświęcenie wiernych”, nie jest ona zatem „dodatkiem do liturgii czy jej upiększeniem, ale sama jest liturgią – powiedział jeden z papieży.

6. Trwa listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. W ich intencji są odprawiane Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec o godz. 16.20.

7. W pierwszą sobotę miesiąca grudnia rozpoczną się w naszym Sanktuarium czuwania modlitewne wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi. W Roku Wiary zapraszamy do wspólnej modlitwy z Maryją, która jest dla nas wzorem wiary. Początek Mszą św. o godz. 17.00. Zakończenie apelem maryjnym ok. 19.30. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.

8. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem.

9. Zakończyliśmy już peregrynacje feretronu z kopią obrazu MB Szkaplerznej po naszej parafii. W związku z tym, iż wiele osób spoza parafii pragnie również przyjąć feretron informujemy, iż jest taka możliwość. Zgłoszenia na furcie klasztornej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu kościelnego.

* 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.