Niedziela Świętej Rodziny – 30 XII 2018

1. Dzisiejsze święto Świętej Rodziny jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Wpatrując się w Ikonę Świętej Rodziny uczmy się od Jezusa, Maryi i Józefa sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość. Dziś w święto św. Rodziny będzie możliwość ucałowania relikwii wyjątkowych świętych św. Ludwika i Zeli Martin rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, kanonizowanych przez Kościół w roku 2015.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta z nabożeństwem dziękczynno–przebłagalnym. Podziękujemy Dobremu Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i grzechy. O godzinie 23:00 rozpoczniemy adorację Jezusa Eucharystycznego, a o północy będzie uroczysta Msza święta na powitanie roku 2019.

3. We wtorek – Nowy Rok. W liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakaza­nych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii.

4. W Nowy Rok Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej z nich będzie błogosławieństwo dzieci. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na wieczornej Mszy św. składka na promocje powołań. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 składka na misje.

6. W sobotę, 5 stycznia w naszym sanktuarium odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 19.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

7. W przyszła niedzielę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego Msze święte będą sprawowane jak w każda niedzielę. Podczas każdej z nich pobłogosławimy kadzidło oraz kredę do naznaczania drzwi naszych mieszkań znakami wiary. Jest to dzień modlitw w intencji misji.

8. W niedzielę 6 stycznia rodzice dzieci ze szkoły podstawowej w Czernej wystawią jasełka bożonarodzeniowe w sali św. Rodziny przy klasztorze. Przedstawienia odbędą się po Mszy św. o godz. 9.00 i po Mszy św. o godz. 11.00.

9. Także w niedzielę 6 I 2018 r. wszyscy mieszkańcy Czernej i mieszkańcy domów pod Nową Górą, są zaproszeni na opłatek wiejski do remizy OSP na godz. 15.00 organizowany przez sołtysa i organizacje społeczne wsi Czerna.

10 W sobotę 12 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu międzynarodowego chóru i zespołu uczniów projektu ERASMUS. .