5 Niedziela Wielkanocna – 19 V 2019 r.

1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00

3. W piątek, 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.

4. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. Wszystkich, którzy chcą umacniać swoja wiarę i dzielić się Słowem bożym zapraszamy do uczestniczenia w modlitewnych spotkaniach wokół Słowa Bożego w każdą środę po Mszy św wieczornej. W programie: wprowadzenie do medytacji, modlitwa przed Najśw. Sakr. Dzielenie słowem Bożym.

7. W niedzielę 26 V 2019 r. odbędzie się w naszym sanktuarium koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w wykonaniu chórów z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 10 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. polową o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu chóralnego.

8. W przyszłą niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Episkopat Polski zachęca do uczestnictwa w tych wyborach i oddania głosu zgodnie z własnym sumieniem. Poprzez wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski, możemy przyczynić się – jak zachęcał nas św. Jan Paweł II – do budowania europejskiej wspólnoty ducha, opartej na duchowych wartościach, które ją kiedyś ukształtowały”.

9. W sobotę 1 czerwca zaplanowano imprezę plenerowąDni Czernej. Spotkanie odbędzie się odbywać przy remizie OSP Czerna. Rozpocznie się biegiem rodzinnym o godz. 14.00 spod klasztoru do remizy. Tam zostaną wręczone nagrody uczestnikom i nastąpi dalszy ciąg imprezy. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Więcej Szczegółów na plakatach. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.