5 Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane dzisiaj i w przyszłą niedzielę ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa także po piątkowej Mszy św. wieczornej.

4. Przyszła niedziela, 14 kwietnia jest już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej poświęcamy palmy. Przed liturgią o godzinie 11.00 dokonamy poświęcenia palm przed ołtarzem polowym. Po tej Mszy św. zapraszamy dzieci do konkursu z nagrodami na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. W tym roku konkurs odbywa się pod patronatem marszałka Województwa małopolskiego z nagrodami przez niego ufundowanymi.

5. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00. Spowiedź odbywa się w nowo wyremontowanych kaplicach pojednania znajdujących się w dawnym korytarzu misyjnym.

6. Rada Rodziców przy Szkole podstawowej w Czernej zaprasza za tydzień w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. We czwartek 11 kwietnia, od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych i starszych z Czernej. Nazwiska i adresy chętnych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

8. Nauczyciele, rodzice i ojcowie karmelici bosi zapraszają na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w przyszłą – Palmową Niedzielę 14 IV w kościele po Mszy św. o godz. 13.00 oraz po Mszy św. o godz. 17.00.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym płytka z filmem o Ignacym Loyoli założycielu Jezuitów.

10. Organizujemy dwudniowa pielgrzymkę w dniach 15/16 czerwca do sanktuarium w Gietrzwałdzie. W programie Świątynia Opatrzności Bożej i Muzeum bł. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Gietrzwałd, św. Lipka, Wilczy Szaniec w Gierłoży, zamek w Szczytnie. Nocleg w ośrodku nad jeziorem Dadaj. Koszt pielgrzymki: nocleg i przejazd – 220 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.