6 Niedziela Wielkanocna – 26 V 2019

1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

2. Zapraszamy dzisiaj na koncert chórów, z powiatu krakowskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Początek Mszą św. o godz. 13.00.

3. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość dzieci zawsze radują Wasze serca.

4. W piątek, 31 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego. W tym dniu będziemy przeżywać również święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Procesja na zakończenie nabożeństw majowych po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne oraz osoby noszące feretrony i baldachim.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

6. 2 czerwca w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. godz. 2.00. Eucharystia będzie sprawowana o północy. Będzie także modlitwa o uzdrowienie i nowe wylanie Ducha Świętego.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca po Mszy św. o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała.

11. W sobotę 1 czerwca zaplanowano imprezę plenerową – Dni Czernej. Spotkanie odbędzie się odbywać przy remizie OSP Czerna. Rozpocznie się biegiem rodzinnym o godz. 14.00 spod klasztoru do remizy. Tam zostaną wręczone nagrody uczestnikom i nastąpi dalszy ciąg imprezy. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

12. Informacja dla udających się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu! Rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie Mszą św. o godz. 5.00 rano w naszym kościele klasztornym w Czernej, a po Mszy św. udajemy się w drogę.

13. Zapraszamy na weekendową imprezę (22/23 czerwiec) Jeden + Jeden: Czerna – Trek 2019. Jest ona przeznaczona dla singli – osób samotnych, które chcą kogoś poznać, zawrzeć sakrament małżeństwa i założyć chrześcijańską rodzinę pełną miłości . Szczegóły na plakacie.