5 Niedziela Zwykła – 9 II 2020

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. We wtorek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie przybycia tym osobom do świątyni. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3. We środę zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Patrona, które przedstawiamy w czasie nowenny.

4. Dnia 14 lutego w dzień wspomnienia św. Walentego kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa, wielu z nas będzie obchodziło walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Podjęli wiele udanych wypraw misyjnych. Wprowadzili do liturgii język słowiański, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.30. O godz. 15.00 odmawiamy tam Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Zapraszamy do obejrzenia wystawy kowalstwa artystycznego Jacka Włodarczyka z Żurady, która to wystawa znajduje się w korytarzu bocznym kościoła. Wystawę można oglądać we każdą niedzielę, a także w dni powszednie po zgłoszeniu na furcie.

9. Dziś na każdej Mszy św. słowo Boże głosi Rafał Myszkowski – przeor klasztoru karmelitów bosych na Ukrainie. O. Rafał opowie nam o sytuacji za naszą wschodnia granicą i będzie prosił o wsparcie dzieł karmelitańskich w Berdyczowie.