6 Niedziela Zwykła – 16 II 2020

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny. Po Mszy św. zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. W sobotę, 22 lutego przypada święto katedry świętego Piotra. Kościół obchodzi je już od IV wieku, przypominając w ten sposób rolę Stolicy Piotrowej dla zachowania jedności Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.30.

5. O godz. 15.00 w każdą niedziele odmawiamy w kaplicy adoracji, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w księgarni Karmelitana.

7. Zapraszamy do obejrzenia wystawy kowalstwa artystycznego Jacka Włodarczyka z Żurady, która to wystawa znajduje się w korytarzu bocznym kościoła. Wystawę można oglądać we każdą niedzielę, a także w dni powszednie po zgłoszeniu na furcie.

8. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.