Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 VI 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w ten dzień jest przeznaczona na potrzeby promotora powołań i karmelitańskie spotkanie młodych. Z kolei w piątek w czasie Mszy św. wieczornej zbieramy składkę na nasze misje karmelitańskie w Afryce.

4. Dnia 8 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. 2.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw czerwcowych trwa nowenna do Ducha Świętego.

6. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Informacja dla udających się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu! Rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie 15 czerwca Mszą św. o godz. 5.00 rano w naszym kościele klasztornym w Czernej, a po Mszy św. udajemy się w drogę.

9. Zapraszamy na weekendową imprezę (22/23 czerwiec) Jeden + Jeden: Czerna – Trek 2019. Jest ona przeznaczona dla singli – osób samotnych, które chcą kogoś poznać, zawrzeć sakrament małżeństwa i założyć chrześcijańską rodzinę pełną miłości. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

10. W dniach 15/16 czerwca w Skale odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych pod Patronatem Ministra Obrony Narodowej z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do NATO. W niedzielę 16 VI jedna z orkiestr przyjedzie do Czernej i wystąpi o godz. 12.00 z pięknym koncertem przy klasztorze. Serdecznie zapraszamy.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

– 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

– 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.