Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018

1. Dziś w Wielkanoc od wczesnego rana pozdrawiamy się radosnym: Chrystus zmartwychwstał prawdziwie zmartwychwstał. To nasze wyznanie wiary na której opiera się chrześcijaństwo i cała wiara Kościoła.

2. Pragnę wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu i obchodach tegorocznego Triduum Paschalnego. Dziękuję: Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, służbie liturgicznej, panu Organiście, diakoni muzycznej, Straży Pożarnej i orkiestrze, paniom i panom niosącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty oraz tym, którzy pomagali w przygotowaniu Kaplicy adoracji na Wielki Czwartek oraz Grobu Pańskiego. W intencji wszystkich przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium oraz mieszkańców Czernej została odprawiona dzisiejsza Msza św. po procesji rezurekcyjnej.Kościół podkreśla rolę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przedłużając ją na 8 kolejnych dni (tzw. Oktawa Wielkanocy). Zachęcamy wiernych do uczestnictwa przez te dni we Mszach Świętych.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. Dzisiaj nie będzie Nieszporów, ani wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana.

5. Po Uroczystości Paschalnych od wtorku przechodzimy na letni porządek nabożeństw. Msza święta wieczorna będzie sprawowana: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele bez zmian o godz. 17.00. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.00.

6. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się w intencji powołań. W I piątek składka na misje. W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

7. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie udzielać tego dnia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie o godzinie 15.00.

9. Dzisiaj furta jest nieczynna, a jutro będzie otwarta do godz. 13.00.

10. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 9.00 będą wręczane nagrody dzieciom za uczęszczanie na Drogi Krzyżowe. Dzieci prosimy o przyniesienie planszy z naklejkami.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna działalność punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10.00 do 13.00.