7 Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo nieszporów.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium jak w dni powszednie z dodatkową Mszą św. o godz. 10.00.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

5. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.00.

– Droga krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o 15.30.

6. Zapraszamy również na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 15 – 18 marca. Głosił je będzie o. Paweł Baraniecki karmelita bosy z Lublina.

7. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.00.

9. W najbliższy piątek 28 lutego wchodzi do kin piękny film pt.: Najświętsze Serce. Rozpoczyna się on historią objawień jakich doświadczyła Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami dla tych, którzy będą czcić Serce Pana Jezusa. Kult Serca Jezusowego ma piękna tradycję. Nasza Ojczyzna została oddana najświętszemu Sercu gdy Bolszewicy zbliżali się do Warszawy. Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina.

10. Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego. Każdy kto chciałby otrzymać bilet wstępu (miejscówkę) na to wydarzenie powinien zgłosić się do proboszcza parafii, w której mieszka.