II Niedziela Adwentu – 4 XII 2022

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, szczególnie tam gdzie posługują nasi współbracia zakonni oraz siostry – czyli na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Kazachstanie oraz Rosji.
 3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym roku od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. Apel maryjny w związku z Roratami będzie odprawiany w Adwencie po wieczornej Mszy świętej.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na Eucharystie, które będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15, 11 i 18. Po Mszy św. o godz. 11, w czasie godziny łaski, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, do godz. 13.
 6. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia, Świecki Zakon Karmelitański z Oświęcimia wraz z siostrą zewnętrzną karmelitanką bosą będą prowadzić kiermasz świąteczny złożony z rzeczy przygotowanych przez Siostry Karmelitanki z Oświęcimia. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie Sióstr.
 7. Dziękujemy za wsparcie przy remontach wszystkim naszym dobroczyńcom, za których od wielu lat odprawiamy comiesięczną Mszę świętą i pamiętamy o Was w naszej modlitwie chórowej.
 8. W księgarni, a także przy naszej furcie zakonnej są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
 1. Nasza karmelitańska restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 20 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 16. Można również zamawiać telefonicznie pod numerem 505 898 580.
 1. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach informuje i zachęca do akcji poboru krwi, która odbędzie się 8 grudnia (czyli w czwartek) w szkole podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22 w godzinach od 9 do 11. Osoby zainteresowane są proszone o zabranie dowodu osobistego.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja;

* w środę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego;

* w czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;

* w sobotę, 10 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.