II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2024

  1. W najbliższą środę kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 18.00.  
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. W  sobotę, po Mszy św.  o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W sobotę, 2 marca, zapraszamy na czuwanie Maryjne w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.
  4. Wielki Post to czas rozważania Męki Pańskiej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00; nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.
  5. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Ten wyjątkowy czas to także okazja do jałmużny, którą możemy wspierać najuboższych składając ofiary do skarbonki dla ubogich.
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszym sanktuarium odbędą się w dniach od 8 do 10 marca. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej klasztoru.
  7. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rekolekcji karmelitańskich w 2024 roku. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.
  8. Prosimy, aby na placu przed Sanktuarium i Domem Pielgrzyma nie parkować samochodów. Osoby mające trudności z poruszaniem się i osoby w podeszłym wieku można podwieźć do samego wejścia, ale pojazdy  prosimy zostawiać na parkingu górnym lub dolnym. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  9. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym, można dokonać darowizny na cele kultu religijnego. Niezbędną formalnością jest dokument wpłaty takowej darowizny z tytułem wpłaty: „Darowizna na cele kultu religijnego – skonkretyzowanie celu”. Możliwe jest przekazanie darowizny do 6% dochodu. Szczegółowa informacja (odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym o kwotę przekazanych darowizn na cele kultu religijnego) jest wywieszona  w gablocie.
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium  i klasztoru. Niech Bóg wynagrodzi i obficie nam wszystkim błogosławi, byśmy dobrze i owocnie przeżyli okres Wielkiego Postu.