III Niedziela Wielkiego Postu – 20 III 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Trwa okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

 1. Zachęcamy Was do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem piątku i niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Pod patronatem narodowego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach oraz dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 21 marca (czyli od poniedziałku) do 17 kwietnia (czyli do Wielkanocy) będzie trwała akcja „milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w tej akcji poprzez odmówienie przynajmniej dziesiątka różańca w intencji pokoju.
 1. Prosimy Was o przynoszenie żywności, środków czystości oraz wody dla naszych parafian z Berdyczowa, którzy przyjechali do naszego klasztoru.
 1. Pieniądze, które ofiarujecie w kruchcie na ubogich przekazaliśmy w styczniu na pomoc ubogim w Syrii. Obecnie zebrane pieniądze będziemy przekazywać na wsparcie naszych parafii karmelitańskich na Ukrainie.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę Wielkiego Postu (od dzisiaj) na godz. 14.15.
 1. W związku z apelem przewodniczącego Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca, w całej Polsce o godz. 17 w łączności z papieżem Franciszkiem w Rzymie i ks. kard. Konradem Krajewskim w Fatimie odbędzie się poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Naszą modlitwę rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15. Zgodnie z apelem ks. abpa o 18 odprawimy Mszę św. o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji. Dzień ten to także Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. Z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego, w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ten dzień odprawimy też dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 1. W związku ze zniesieniem, od 1 marca, większości obostrzeń covidowych, nie odprawiamy już dodatkowej Mszy świętej o godz. 10 w niedziele.
 1. Urząd Miejski w Krzeszowicach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie osób, które już zostały zakwaterowane w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy. Prosimy również o zgłaszanie chęci zakwaterowania takich osób w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy Krzeszowice. Powyższe informacje prosimy zgłaszać pod telefonem: 12 252 08 01 lub 12 252 08 45.