III Niedziela Wielkanocna – 1 V 2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy Was do rozważania fragmentów Pisma Świętego i pogłębiania swojego doświadczenia spotkania z Bożym słowem.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski; natomiast 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, święto państwowe Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a 3 maja zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 4. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
 2. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 3. Dzisiaj rozpoczął się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 4. W dzisiejszą niedzielę 1 maja, przez cały dzień, druhowie z OSP Czerna kwestują przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Czerną. Pamiętajmy o naszej wdzięczności i modlitwie w intencji strażaków, szczególnie w ich święto patronalne – wspomnienie św. Floriana, które przypada w najbliższą środę – 4 maja.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 maja, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 3. W najbliższą niedzielę, 8 maja, podczas Mszy świętej o godz. 11, dzieci z klasy III z Czernej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie uczestnictwa we Mszy świętej, aby w Eucharystii o godz. 11 mogły wziąć udział rodziny dzieci oraz zaproszeni goście.
 4. Także w najbliższą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza, zwaną „niedzielą powołaniową”, Karmelitański Ośrodek Powołaniowy wraz z nowicjatem zapraszają na nabożeństwo maryjne na godz. 16.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Góra Karmel” działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, zaprasza wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym, do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rekolekcje obejmują dziesięć spotkań w ciągu 7 tygodni. Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek 22 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18 w czerneńskim sanktuarium. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
 6. Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę, w domu parafialnym w Krzeszowicach, o godz. 16.00 rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w październiku.
 7. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego;

* we wtorek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;

* w środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana;

* w piątek, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.