IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy Was do modlitwy w intencji nowych powołań zakonnych, kapłańskich i misyjnych.
  2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  3. Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
  5. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
  6. Rozpoczął się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
  7. W dzisiejszą niedzielę, 8 maja, podczas Mszy świętej o godz. 11, dzieci z klasy III z Czernej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin.
  8. Także dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza, zwaną „niedzielą powołaniową”, Karmelitański Ośrodek Powołaniowy wraz z nowicjatem zapraszają na nabożeństwo maryjne na godz. 16.
  9. Serdecznie zapraszamy 28 maja, w sobotę, w godzinach od 10 do 16 na spotkanie dla rodziców i nauczycieli – w ramach Szkoły modlitwy dla dzieci. Szczegóły na plakacie w naszej gablocie.
  10. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 9 maja – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski;

* w piątek, 13 maja – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej;

* w sobotę, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła.