Niedziela Miłosierdzia – 24 IV 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Zapraszamy Was wszystkich na apel maryjny – codziennie na godz. 20.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę (aż do odwołania) na godz. 14.15.
 1. W związku z tym, dzisiejsza uroczysta koronka do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.15. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie dzisiaj nam udzielać.
 1. Od dzisiaj wznawia swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 1. W związku z tym, w sobotę po Mszy świętej o godz. 18 rozpoczniemy nabożeństwa majowe procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich do udziału, szczególnie osoby niosące feretrony i baldachim, dzieci sypiące kwiaty oraz ministrantów.
 1. Także w niedzielę 1 maja, przez cały dzień, druhowie z OSP Czerna będą kwestować przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Czerną.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Góra Karmel” działająca przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, zaprasza wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkryć piękno modlitwy z Pismem Świętym, do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rekolekcje obejmują dziesięć spotkań w ciągu 7 tygodni. Pierwsze spotkanie odbyło się w piątek 22 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18 w czerneńskim sanktuarium. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty;

* we wtorek, 26 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;

* w piątek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.