III Niedziela Wielkanocna – 18 IV 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy Was do rozważania fragmentów Pisma Świętego i pogłębiania swojego doświadczenia spotkania z Bożym słowem.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

3. Zapraszamy Was dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, które rozpocznie się o godz. 16.00.

4. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium może przebywać jednocześnie TYLKO 17 osób. Prosimy o bezwzględne zachowywanie ilości osób i uczestniczenie we Mszy świętej także na zewnątrz kościoła. Komunia święta będzie udzielana także na zewnątrz.

5. W związku z zaleceniem ks. Abpa, przez najbliższe niedziele, aż do zniesienia limitów w kościołach, Msze święte o godz. 11.00 i 13.00 (jeśli warunki pogodowe będą na to pozwalać), będą odprawiane przy ołtarzu polowym. Będziemy sprawować także dodatkową Mszę świętą o godz. 10.00.

6. W naszym sanktuarium przeszliśmy na letni porządek nabożeństw. Msze św. wieczorne są sprawowane w dni powszednie o godz. 18, a w niedziele bez zmian – o godz. 17.00. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.00.

7. W najbliższy piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zachęcamy Was do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12.00 do 16.00.

9. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach pragnie poinformować, że w najbliższą środę, 21 kwietnia w godzinach od 9 do 11, w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22 (dawne gimnazjum), odbędzie się akcja poboru krwi. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.