III Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy Was do rozważania fragmentów Pisma Świętego i pogłębiania swojego doświadczenia spotkania z Bożym słowem.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16.30.
 3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.30.
 4. Zapraszamy na Apel Maryjny oraz zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej codziennie o godz. 20
 1. W dzisiejszą niedzielę, 23 kwietnia, przy naszym sanktuarium odbywa się kiermasz świec, różańców oraz innych dewocjonaliów wykonanych przez Siostry Karmelitanki Bose z Oświęcimia.
 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11 będzie śpiewał chór „Jutrzenka” z Ornontowic k/Gliwic.
 1. Serdecznie zapraszamy, za tydzień, 30 kwietnia w niedzielę, na koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie 5-letniej Zosi Mędrala. Koncert odbędzie się po Mszy świętej o godz. 13. W programie m.in. utwory Bacha, Mozarta, Francka, Enzo Morricone; a także poezja, ks. Twardowskiego, M. Dąbkowskiej oraz M. Winiarskiej.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną o godz. 16.00.
 1. Wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;

* we wtorek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty;

* w sobotę, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 1. Informujemy, że XI Kapituła Prowincjalna Krakowskiej Prowincji naszego Zakonu, która obywała się w zeszłym tygodniu w Wadowicach, wybrała nowego przeora, którym został o. Kazimierz Franczak. Dotychczasowemu o. Pawłowi Hańczakowi pragniemy serdecznie podziękować za wszelką troskę przeora i kustosza sanktuarium. Obu ojców polecamy Waszym modlitwom.

12. Sołtys Czernej wszystkich mieszkańców sołectwa Czerna zaprasza na zebranie do OSP Czerna  30 kwietnia o godz. 17.45.