IV Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy Was do modlitwy w intencji nowych powołań zakonnych, kapłańskich i misyjnych.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.30.
 3. Zapraszamy na apel maryjny oraz zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej codziennie na godz. 20.
 1. Serdecznie zapraszamy, w dzisiejszą niedzielę, na koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie 5-letniej Zosi Mędrala. Koncert odbędzie się po Mszy świętej o godz. 13. W programie m.in. utwory Bacha, Mozarta, Francka, Enzo Morricone; a także poezja, ks. Twardowskiego, M. Dąbkowskiej oraz M. Winiarskiej.
 1. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski; natomiast 3 maja w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, święto państwowe Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a 3 maja zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane wg porządku niedzielnego.
 2. Informujemy, że wznowił swoją działalność punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godz. od 10 do 13.
 1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 1. W związku z tym, o godz. 16.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich do udziału, szczególnie osoby niosące feretrony i baldachim, dzieci sypiące kwiaty oraz ministrantów.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 maja, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.
 1. W najbliższą niedzielę 7 maja, przez cały dzień, druhowie z OSP Czerna będą kwestować przed klasztorem na zakup sprzętu ratowniczego, który będzie służył wszystkim mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Czerną. Pamiętajmy o naszej wdzięczności i modlitwie w intencji strażaków, szczególnie w ich święto patronalne – wspomnienie św. Floriana, które przypada w najbliższy czwartek – 4 maja.
 2. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Kopalni Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o. zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższy piątek 5 maja w godzinach od 9 do 12 na sali widowiskowej na terenie Kopalni. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;

* we wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego;

* w środę, 3 maja – uroczystość NMP, Królowej Polski;

* w czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków;

* w sobotę, 6 maja, święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.