IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 III 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Trwa okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

          Przez dwie najbliższe niedziele, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Zachęcamy Was do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem piątku i niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Pod patronatem narodowego sanktuarium maryjnego na Krzeptówkach oraz dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 21 marca do 17 kwietnia (czyli do Wielkanocy) trwa akcja „milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w tej akcji poprzez odmówienie przynajmniej dziesiątka różańca codziennie w intencji pokoju.
 1. Prosimy Was o przynoszenie żywności, środków czystości oraz wody dla naszych parafian z Berdyczowa, którzy przyjechali do naszego klasztoru.
 1. Pieniądze, które ofiarujecie w kruchcie na ubogich przekazaliśmy w styczniu na pomoc ubogim w Syrii. Obecnie zebrane pieniądze będziemy przekazywać na wsparcie naszych parafii karmelitańskich na Ukrainie.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 14.15.
 1. Zapraszamy w najbliższą niedzielę – 3 kwietnia na dzień „Muzyki dla Ukrainy”. Podczas Mszy św. o godz. 13 będzie śpiewał chór „Ad Coelum” z Krakowa, a po Mszy św. o godz. 11 nasza diakonia muzyczna „Mariam” oraz chór Zdrojanki z Krzeszowic. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
 1. W najbliższym tygodniu nasz dekanat nawiedzi ikona świętej Rodziny. W naszym kościele parafialnym w Nowej Górze uroczyste powitanie Ikony będzie miało miejsce 2 kwietnia – w sobotę, o godz. 16, uroczysta Msza święta odbędzie się o godz. 18, a po niej czuwanie do godz. 21. Natomiast w przyszłą niedzielę można pomodlić się przed Ikoną do godz. 15.30. Zachęcamy do modlitwy, przede wszystkim w intencji rodzin naszej parafii.
 1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej zaprasza w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 1. Urząd Miejski w Krzeszowicach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie osób, które już zostały zakwaterowane w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy. Prosimy również o zgłaszanie chęci zakwaterowania takich osób w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy Krzeszowice. Powyższe informacje prosimy zgłaszać pod telefonem: 12 252 08 01 lub 12 252 08 45.